MIĘDZYNARODOWY KONKURS BALETOWY "YOUTH AMERICA GRAND PRIX"

Hanna Szychowicz - klasa VII

III miejsce w kategorii tańca współczesnego kobiet w grupie Senior oraz wyróżnienie TOP 12 w kategorii tańca klasycznego kobiet w grupie Senior

półfinał konkursu "Youth America Grand Prix 2016" Paryż, Francja - listopad 2015

Aleksandra Dudzik - klasa VI

wyróżnienie TOP 12 w kategorii tańca klasycznego kobiet w grupie Senior oraz wyróżnienie TOP 12 w kategorii tańca współczesnego kobiet w grupie Senior

półfinał konkursu "Youth America Grand Prix 2016" Paryż, Francja - listopad 2015; przygotowanie do konkursu: Agata Jankowska-Dobrowolska

Emilia Sambor - klasa IV

wyróżnienie TOP 12 w kategorii Junior w finale konkursu Youth America Grand Prix 2013 - Nowy Jork w grupie Junior - jako jedyna przedstawicielka z Polski i z Europy; przygotowanie do konkursu: Magdalena Redlewska

Hanna Szychowicz - klasa IV

finalistka konkursu Youth America Grand Prix 2013 - Nowy Jork w grupie Junior; przygotowanie do konkursu: Magdalena Redlewska.

Emilia Sambor - klasa IV

I miejsce w kategorii tańca klasycznego w grupie wiekowej 12-14 lat w półfinale konkursu Youth America Grand Prix 2013, Paryż - listopad 2012; przygotowanie do konkursu: Magdalena Redlewska

Hanna Szychowicz - klasa IV

III miejsce w kategorii tańca współczesnego w grupie wiekowej 12-14 lat w półfinale konkursu Youth America Grand Prix 2013, Paryż - listopad 2012; przygotowanie do konkursu: Bogumiła Sołek, Magdalena Redlewska

MIĘDZYNARODOWY KONKURS BALETOWY "GRAND PRIX DE PARIS"

Hanna Szychowicz - klasa VIII

Laureatka "Grand Prix De Paris 2017" w kategorii "Młode talenty - taniec współczesny" 14-17 lat - marzec 2017

EUROWIZJA DLA MŁODYCH TANCERZY

Hanna Szychowicz - klasa VIII

Finalistka polskich preselekcji "Młody Tancerz Roku" - II miejsce (wśród tancerzy walczących o reprezentowanie Polski na Eurowizji dla Młodych Tancerzy) - maj 2017;

przygotowanie: Bogumiła Szaleńczyk

Mariusz Morawski - klasa VII

Finalista polskich preselekcji "Młody Tancerz Roku" (1 z 10 tancerzy walczących o reprezentowanie Polski na Eurowizji dla Młodych Tancerzy) - marzec 2015

przygotowanie: Wojciech Domagała

MIĘDZYNARODOWY KONKURS BALETOWY "TANZOLYMP" - BERLIN

Hanna Szychowicz

I miejsce (złoty medal) w kategorii tańca współczesnego w grupie wiekowej 13-15 lat w międzynarodowym konkursie "Tanzolymp 2013" w Berlinie; przygotowanie do konkursu: Bogumiła Sołek

Milena Bartoszewska

III miejsce (brązowy medal) w kategorii tańca współczesnego - Tanzolymp - Berlin; przygotowanie do konkursu: Bogumiła Sołek

MIĘDZYNARODOWY KONKURS BALETOWY  - CZECHY (konkurs odbywa się co trzy lata)

Mariusz Morawski - klasa VIII

I miejsce w kategorii B-Junior w grupie chłopców oraz nagroda specjalna za osobowość i interpretację - V Międzynarodowy Konkurs Baletowy - Plzen 2015; przygotowanie do konkursu: Wojciech Domagała

Aleksandra Dudzik - klasa VI

Wyróżnienie w kategorii B-Junior w grupie dziewcząt -V Międzynarodowy Konkurs Baletowy - Plzen 2015; przygotowanie do konkursu: Agata Jankowska-Dobrowolska

Daria Majewska - klasa IX

Finalistka IV Międzynarodowego Konkursu Baletowego Praga 2012; przygotowanie do konkursu: Swietłana Szarowa

Adrianna Rieske - klasa VI

Finalistka IV Międzynarodowego Konkursu Baletowego Praga 2012; przygotowanie do konkursu: Agata Jankowska-Dobrowolska

MIĘDZYNARODOWY KONKURS CHOREOGRAFICZNY DLA UCZNIÓW SZKÓŁ BALETOWYCH - BYTOM (konkurs odbywa się co dwa lata)

Aleksandra Dudzik - klasa VI, Mariusz Morawski - klasa VIII

I miejsce za choreografię "Re-change" - IX MIędzynarodowy Konkurs Choreograficzny - 2016 rok

Martyna Berbas - klasa VIII

Wyróżnienie za choreografię "Ulotne szczęscie" - IX MIędzynarodowy Konkurs Choreograficzny - 2016 rok

Klaudia Tkaczyk - klasa VIII

Wyróżnienie za choreografię "Marionetka życia" - IX MIędzynarodowy Konkurs Choreograficzny - 2016 rok

Anna Major - klasa VIII

Wyróżnienie za choreografię "Co mi w duszy gra" - IX MIędzynarodowy Konkurs Choreograficzny - 2016 rok

Aleksandra Pawlak - klasa VIII

Wyróżnienie za choreografię "To nic" - IX MIędzynarodowy Konkurs Choreograficzny - 2016 rok

Mariusz Morawski - klasa VI

III miejsce za choreografię "Choice" - VIII Międzynarodowy Konkurs Choreograficzny - 2014 rok

Hanna Szychowicz - klasa V

wyróżnienie za choreografię "Don't tell anyone" - VIII Międzynarodowy Konkurs Choreograficzny - 2014 rok; nagroda specjalna Dyrekcji Kieleckiego Teatru Tańca - nieodpłatny udział w XXVI Międzynarodowych Warsztatach Tańca Jazzowego Kielce 2014

Klaudia Tkaczyk - klasa VI

nagroda specjalna przewodniczącej jury - VIII Międzynarodowy Konkurs Choreograficzny w Bytomiu - 2014 (pokaz choreografii "Road to death" na Wieczorze Młodych Choreografii w Warszawie)

Milena Bartoszewska - klasa VIII

I miejsce za choreografię "Worewolf" do muzyki Cocorose - VII Międzynarodowy Konkurs Choreograficzny w Bytomiu - 2012 rok

Paulina Chochulska - klasa VIII

wyróżnienie za choreografię "Because of life" do muzyki Beth Hart - VII Międzynarodowy Konkurs Choreograficzny w Bytomiu - 2012 rok.

Milena Bartoszewska - klasa VI

II miejsce za choreografię "Honey, honey" do muzyki Leslie Feist - VI Ogólnopolski Konkurs Choreograficzny Bytom 2010

Olga Świetlicka - klasa IX

V miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Choreograficznym Bytom 2007

MIĘDZYNARODOWY KONKURS BALETOWY "ZŁOTE POINTY" - SZCZECIN
KONKURS O TYTUŁ "NAJLEPSZY ABSOLWENT SZKÓŁ BALETOWYCH"

Mariusz Morawski - klasa IX

Laureat "Złote pointy 2017" oraz Tytuł "Najlepszy absolwent szkół baletowych w Polsce 2017", nagroda specjalna ZASP, nagroda publiczności - rok 2017

partnerka niepunktowana w pas de deux Diany i Akteona - Miyu Yakamori z Węgierskiej Akademii Tańca w Budapeszcie otrzymała nagrodę specjalną Jury konkursu - 2017 rok;

przygotowanie: Wojciech Domagała

Klaudia Tkaczyk - klasa IX

wyróżnienie w konkursie "Złote pointy 2017" - rok 2017; przygotowanie: Magdalena Redlewska, Bogumiła Szaleńczyk

Wojciech Domagała - nauczyciel tańca klasycznego

nagroda Jury konkursu "Złote pointy 2017" dla nauczyciela prowadzącego Laureata konkursu.

Daria Majewska - klasa IX

nagroda publiczności - 2013 rok, przygotowanie: Swietłana Szarowa, Bogumiła Sołek

Iga Krata - klasa IX

wyróżnienie dla Igi Kraty - 2009 rok

Dominik Senator kl. VIII - nagroda za partnerowanie Idze w duecie Bautterflies in the stomach” do muzyki Johanna Pachelbela (kanon D-dur z płyty Baroque Masterpieces”) w choreografii Roberta Bondary (absolwenta łódzkiej szkoły, tancerza Opery Narodowej w Warszawie), przygotowanie do konkursu: Swietłana Szarowa

Matylda Molińska - klasa IX

nagroda publiczności - 2007 rok, przygotowanie do konkursu: Maria Bilska, Paulina Andrzejewska

Barbara Guzik - klasa IX

wyróżnienie - 2006 rok, przygotowanie do konkursu: Swietłana Szarowa

Anna Nowak - klasa IX

Tytuł "Najlepszy absolwent szkół baletowych w Polsce 2001", przygotowanie do konkursu: Danuta Borzęcka

Monika Maciejewska

Tytuł "Najlepszy absolwent szkół baletowych w Polsce 1998", przygotowanie do konkursu: Swietłana Szarowa

Katarzyna Lewandowska

Tytuł "Najlepszy absolwent szkół baletowych w Polsce 1998", przygotowanie do konkursu: Swietłana Szarowa

Wiesław Dudek

Tytuł "Najlepszy absolwent szkół baletowych w Polsce 1996", przygotowanie do konkursu: Muzaffar Burkhanov

OGÓLNOPOLSKI KONKURS BALETOWY IM. W. WIESIOŁŁOWSKIEGO - GDAŃSK (konkurs odbywa się co dwa lata)

Natalia Augustyniak - klasa V

I miejsce w kategorii tańca klasycznego w grupie młodszej dziewcząt - rok 2017; przygotowanie: Magdalena Redlewska

Kasper Górczak - klasa V

I nagroda w kategorii tańca klasycznego w grupie młodszej chłopców oraz nagroda specjalna ZASP - rok 2017; przygotowanie: Jerzy Gęsikowski, Bogumiła Szaleńczyk

Mariusz Morawski - klasa IX

I miejsce w kategorii tańca klasycznego w grupie starszej chłopców - rok 2017; przygotowanie: Wojciech Domagała

Hanna Szychowicz - klasa VIII

I miejsce w kategorii tańca współczesnego grupy starszej - rok 2017; przygotowanie: Bogumiła Szaleńczyk, Karolina Sasin-Barylska

statuetka "Orfeusz" - nagroda na I miejsce

Klaudia Tkaczyk - klasa IX

II miejsce w katgorii tańca współczesnego w grupie starszej, nagroda za choreografię układu "Marionetka życia" - rok 2017; przygotowanie: Bogumiła Szaleńczyk, Magdalena Redlewska

Zofia Wara-Wąsowska - klasa V

III miejsce w kategorii tańca klasycznego w grupie młodszej dziewcząt - rok 2017; przygotowanie: Magdalena Redlewska, Bogumiła Szaleńczyk

Magdalena Redlewska - nauczyciel tańca klasycznego

nagroda Jury konkursu za przygotowanie uczniów do konkursu - rok 2017

Bogumiła Szaleńczyk - nauczyciel tańca współczesnego

nagroda Jury konkursu za przygotowanie uczniów do konkursu; nagroda ZAiKS za choreografię - rok 2017

Adrianna Rieske - klasa VIII

II miejsce w kategorii tańca klasycznego, w grupie starszej dziewcząt - rok 2015; przygotowanie do konkursu: Agata Jankowska-Dobrowolska

Mariusz Morawski - klasa VII

I miejsce w kategorii tańca klasycznego, w grupie średniej chłopców, nagroda specjalna członka jury Wiesława Dudka - rok 2015; przygotowanie do konkursu: Wojciech Domagała

Hanna Szychowicz - klasa VI

I miejsce w kategorii tańca współczesnego, w grupie młodszej - rok 2015, nagroda publiczności, nagroda ZASP, nagroda ZAiKS za najlepszą choreografię, nagroda specjalna członka jury Dyrektora Poznańskiego Teatru Tańca p.Ewy Wycichowskiej; przygotowanie do konkursu: Bogumiła Sołek

Aleksandra Dudzik - klasa V

finalistka w kategorii tańca klasycznego, w grupie młodszej dziewcząt - rok 2015; przygotowanie do konkursu: Agata Jankowska-Dobrowolska

Daria Majewska - klasa IX

II miejsce w kategorii tańca klasycznego grupy starszej dziewcząt - rok 2013; przygotowanie do konkursu: Swietłana Szarowa

Aleksander Staniszewski - klasa VIII

III miejsce w kategorii tańca współczesnego - rok 2013; przygotowanie do konkursu: Agata Jankowska-Dobrowolska

Adrianna Rieske - klasa VI

II miejsce w kategorii tańca klasycznego grupy średniej dziewcząt - rok 2013; przygotowanie do konkursu: Agata Jankowska-Dobrowolska

 

Mariusz Morawski - klasa V

II miejsce w kategorii tańca klasycznego grupy młodszej chłopców - rok 2013; przygotowanie do konkursu: Wojciech Domagała

Daria Majewska - klasa VII

II miejsce w kategorii tańca klasycznego grupy średniej dziewcząt - rok 2011; przygotowanie do konkursu: Swietłana Szarowa

Milena Bartoszewska - klasa VII

II miejsce w kategorii tańca współczesnego - rok 2011; przygotowanie do konkursu: Bogumiła Szaleńczyk, Swietłana Szarowa

Aleksander Staniszewski - klasa VI

II miejsce w kategorii tańca klasycznego w gr. średniej chłopców, nagroda specjalna ZASP - rok 2011; przygotowanie do konkursu: Pranciskus Peluritis

Kinga Łapińska - klasa V

III miejsce w kategorii tańca klasycznego w grupie młodszej dziewcząt - rok 2011; przygotowanie do konkursu: Magdalena Redlewska

Bogumiła Sołek (Szaleńczyk) - absolwentka 2005 i nauczyciel łódzkiej szkoły baletowej

nagroda ZAiKS dla pedagoga łódzkiej szkoły za choreografię układu "Destination" - XVII Ogólnopolski Konkurs Tańca im. W.Wiesiołłowskiego w Gdańsku 2011 rok

Iga Krata - klasa IX

II miejsce w kategorii tańca klasycznego w grupie starszej dziewcząt - XVI Ogólnopolski Konkurs Tańca im. W.Wiesiołłowskiego w Gdańsku 2009 rok, przygotowaniedo konkursu: Swietłana Szarowa

Aleksander Staniszewski - klasa IV

II miejsce w kategorii tańca klasycznego w grupie młodszej chłopców - XVI Ogólnopolski Konkurs Tańca im. W.Wiesiołłowskiego w Gdańsku 2009 rok

Iga Krata - klasa VII

II miejsce w kategorii tańca klasycznego w grupie średniej dziewcząt - XV Ogólnopolski Konkurs Tańca im. W.Wiesiołłowskiego w Gdańsku 2007 rok, przygotowanie do konkursu: Swietłana Szarowa

 

Sharon Pietrzak - klasa IV

III miejsce w kategorii tańca klasycznego w gr. młodszej dziewcząt - XV Ogólnopolski Konkurs Tańca im. W.Wiesiołłowskiego w Gdańsku 2007 rok, przygotowanie do konkursu: Agata Jankowska-Dobrowolska

Anna Nowak - klasa IX

III miejsce w kategorii tańca klasycznego - XII Ogólnopolski Konkurs Tańca im. W.Wiesiołłowskiego w Gdańsku 2001 rok, przygotowanie do konkursu: Danuta Borzęcka

Joanna Jabłońska - klasa X

wyróżnienie - XII Ogólnopolski Konkurs Tańca im. W.Wiesiołłowskiego w Gdańsku 2001 rok, przygotowanie: Danuta Borzęcka

Tomasz Danhel - klasa IX

III miejsce - X Ogólnopolski Konkurs Tańca im. W.Wiesiołłowskiego w Gdańsku 1997 rok, przygotowanie do konkursu: Nina Bielikowa, Muzaffar Burkhanov; Krzysztof Zawadzki z klasy IX i Piotr Ratajewski z klasy VI zakwalifikowali się do finału.

Arkadiusz Gołygowski - klasa VIII

III miejsce - V Ogólnopolski Konkurs Tańca im. W.Wiesiołłowskiego w Gdańsku 1984 rok, przygotowanie do konkursu: Bogdan Jankowski

OGÓLNOPOLSKIE SPOTKANIA KONKURSOWE MŁODYCH TANCERZY (konkurs odbywa się co dwa lata)

Kasper Górczak - klasa IV

wyróżnienie w VII Ogólnopolskich Spotkaniach Konkursowych Młodych Tancerzy - Poznań 2016, nagroda specjalna ZASP, nagroda Dyrektora CEA przygotowanie do konkursu: Jerzy Gęsikowski, Magdalena Redlewska

Natalia Augustyniak - klasa IV

wyróżnienie w VII Ogólnopolskich Spotkaniach Konkursowych Młodych Tancerzy - Poznań 2016, nagroda specjalna ZASP, przygotowanie do konkursu: Magdalena Redlewska

Aleksandra Dudzik - klasa IV

wyróżnienie w VI Ogólnopolskich Spotkaniach Konkursowych Młodych Tancerzy - Bytom 2014, nagroda specjalna ZASP, przygotowanie do konkursu: Agata Jankowska-Dobrowolska

Klaudia Szczerbiak - klasa IV

wyróżnienie w VI Ogólnopolskich Spotkaniach Młodych Tancerzy - Bytom 2014, przygotowanie do konkursu: Agata Jankowska-Dobrowolska

Mila Dumoucel - klasa IV

nagroda specjalna dyrektora CEA w VI Ogólnopolskich Spotkaniach Konkursowych Młodych Tancerzy - Bytom 2014, przygotowanie do konkursu: Agata Jankowska-Dobrowolska

Małgorzata Kaczkowska - klasa III

wyróżnienie w VI Ogólnopolskich Spotkaniach Konkursowych Młodych Tancerzy - Bytom 2014, przygotowanie do konkursu: Anna Włodarczyk-Rurak, Anna Majder

Klaudia Tkaczyk - klasa IV

wyróżnienie w V Ogólnopolskich Spotkaniach Konkursowych Młodych Tancerzy Łódź 2012, nagroda specjalna Polskiej Fundacji Promocji Kultury Muzycznej, Łódź, przygotowanie do konkursu: Agata Jankowska - Dobrowolska

Emilia Sambor - klasa III

wyróżnienie w V Ogólnopolskich Spotkaniach Konkursowych Młodych Tancerzy Łódź 2012, nagroda specjalna ZASP oraz nagroda specjalna członka Jury Wiesława Dudka, przygotowanie do konkursu: Magdalena Redlewska

Hanna Szychowicz - klasa III

wyróżnienie w V Ogólnopolskich Spotkaniach Konkursowych Młodych Tancerzy Łódź 2012, nagroda publiczności, przygotowanie do konkursu: Magdalena Redlewska

Maria Góralczyk - klasa III

wyróżnienie w V Ogólnopolskich Spotkaniach Konkursowych Młodych Tancerzy Łódź 2012, przygotowanie do konkursu: Magdalena Redlewska

Kinga Łapińska - klasa IV

wyróżnienie w IV Ogólnopolskich Spotkaniach Konkursowych dla Młodych Tancerzy Warszawa 2010, nagroda specjalna ZASP, przygotowanie do konkursu: Magdalena Redlewska

Daria Majewska - klasa IV

wyróżnienie w III Ogólnopolskich Spotkaniach Konkursowych dla Najmłodszych Tancerzy Gdańsk 2008, przygotowanie do konkursu: Agata Jankowska-Dobrowolska

Aleksander Staniszewski - klasa III

wyróżnienie w III Ogólnopolskich Spotkaniach Konkursowych dla Najmłodszych Tancerzy Gdańsk 2008, przygotowanie do konkursu: Wojciech Domagała

statuetka - nagroda za choreografię

nagroda dla Bogumiły Sołek (Szaleńczyk) za choreografie układów dowolnych w III Ogólnopolskich Spotkaniach Konkursowych dla Najmłodszych Tancerzy Gdańsk 2008

Sharon Pietrzak - klasa IV

III miejsce w I Ogólnopolskim Konkursie Baletowym Wrocław 2004, przygotowanie do konkursu: Agata Jankowska-Dobrowolska

I OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL POLKICH TAŃCÓW NARODOWYCH - KOSZĘCIN 2015







nagrody i wyróżnienia:
w kategorii: polskie tańce narodowe
forma: duet - I nagroda – „Zaproszenie do tańca” chor. Maria Kuśnierz-Michalak
forma: taniec zespołowy - III nagroda
– „Oberek” chor. Maria Kuśnierz-Michalak


w kategorii: stylizacja polskiego folkloru tanecznego
forma: duet - I nagroda – „Tańcowały dwa Michały” chor. Maria Kuśnierz-Michalak, II nagroda – „Kujawiak” chor. Maria Kuśnierz-Michalak
forma: taniec zespołowy - II nagroda – „Maryś…” chor. Aleksandra Stanisławska

ponadto:
nagroda specjalna Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. S. Hadyny dla Aleksandry Pawlak klasa VII i Mariusza Fiedora klasa VIII (warsztaty polskich tańców ludowych i narodowych w Koszęcinie 5-13 lipca 2015 roku); wyróżnienie dla Natalii Augustyniak klasa III za naturalność w interpretacji tańca; wyróżnienie dla Kaspra Górczaka klasa III za piękną prezentację sceniczną
Maria Kuśnierz-Michalak – nagroda Jury dla nauczyciela, którego praca i zaangażowanie w przygotowanie uczestników Festiwalu została najwyżej oceniona
Aleksandra Stanisławska nagroda za choreografię „Maryś…” - w kategorii stylizacja polskiego folkloru tanecznego
Strona główna

Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa im. Feliksa Parnella w Łodzi
2017-06-27 17:47:08