Sukcesy krajowe

OGÓLNOPOLSKI KONKURS TAŃCA IM. W. WIESIOŁŁOWSKIEGO W GDAŃSKU (konkurs co dwa lata)

2019

    • I miejsce w kategorii tańca klasycznego w grupie średniej chłopców – Kasper Górczak (kl. VII)
    • finalistka w kategorii tańca klasycznego w grupie średniej dziewcząt – Natalia Augustyniak (kl. VII)
    • dyplom od choreografa Krystyny Frąckowiak za wyróżniającą interpretację choreografii „Kołyszże się kołysz” do muzyki Zespołu Polskiego – Julia Fieńko (kl. VI)
    • nagroda Instytutu Muzyki i Tańca w Warszawie za przygotowanie ucznia do konkursu Jerzy Gęsikowski – nauczyciel tańca klasycznego
    • nagroda Instytutu Muzyki i Tańca w Warszawie za opracowanie i akompaniament do lekcji konkursowej grupy średniej dziewcząt – Łukasz Skonieczny – nauczyciel akompaniator

2017

    • I nagroda w kategorii tańca klasycznego – grupa starsza chłopców – Mariusz Morawski (kl. IX)
    • I nagroda w kategorii tańca klasycznego – grupa młodsza dziewcząt – Natalia Augustyniak (kl. V)
    • I nagroda w kategorii tańca klasycznego – grupa młodsza chłopców – Kasper Górczak (kl. V)
    • I nagroda w kategorii tańca współczesnego grupa starsza – Hanna Szychowicz (kl. VIII)
    • II nagroda w kategorii tańca współczesnego grupa starsza – Klaudia Tkaczyk (kl. IX)
    • III nagroda w kategorii tańca klasycznego – grupa młodsza dziewcząt – Zofia Wara-Wąsowska (kl. V)
    • nagroda za przygotowanie uczniów do konkursu – Magdalena Redlewska – nauczyciel tańca klasycznego
    • nagroda  za przygotowanie uczniów do konkursu – Bogumiła Szaleńczyk – nauczyciel tańca współczesnego
    • nagroda ZAiKS za choreografię – Bogumiła Szaleńczyk – nauczyciel tańca współczesnego
    • nagroda – za choreografię „Marionetka życia” – Klaudia Tkaczyk (kl. IX)
    • nagroda specjalna ZASP – Kasper Górczak (kl. V)

2015

    • I miejsce w kategorii tańca współczesnego w grupie młodszej – Hanna Szychowicz (kl. VI)
    • I miejsce w kategorii tańca klasycznego w grupie średniej chłopców – Mariusz Morawski (kl. VII)
    • nagroda członka jury – Mariusz Morawski (kl. VII)
    • II miejsce w kategorii tańca klasycznego w grupie starszej – Adrianna Rieske (kl. VIII)
    • finalistka w kategorii tańca klasycznego w grupie młodszej dziewcząt – Aleksandra Dudzik (kl. V)
    • nagroda ZAiKS za najlepszą choreografię – Hanna Szychowicz (kl. VI)
    • nagroda ZASP – Hanna Szychowicz (kl. VI)
    • nagroda publiczności – Hanna Szychowicz (kl. VI)
    • nagroda Dyrektora Poznańskiego Teatru Tańca p. Ewy Wycichowskiej – Hanna Szychowicz (kl. VI) 

 


OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL POLSKICH TAŃCÓW NARODOWYCH W KOSZĘCINIE

2018

Kategoria polskie tańce narodowe:

  • III nagroda – „Od Krakowa jadę” forma: duet
  • II nagroda – „Gdzie się biją” forma: taniec zespołowy

Kategoria: stylizacja polskiego folkloru

  • III nagroda – „Mój pierwszy bal” forma: solo
  • I nagroda „Rosła ja se rosła” forma: duet
  • I nagroda – „Po nitce…” forma: taniec zespołowy

Wyróżnienie za wyraz sceniczny w prezentowanych układach Fabian Olszyński, Mikołaj Spiżewski, Julia Luberacka, Natalia Cioch, Natalia Radtke

Nagroda Jury dla nauczyciela, którego praca i zaangażowanie w przygotowanie uczestników Festiwalu została najwyżej oceniona Maria Kuśnierz-Michalak

Nagroda Jury dla nauczyciela, za najciekawszą choreografię i interpretację muzyki Stanisława Moniuszki, za układ „Po nitce…” – Ewa Salwa

2017

Kategoria polskie tańce narodowe:

  • I nagroda – „Wszystko po krakowsku” forma: duet
  • I nagroda – „Krakowskie harce” forma: taniec zespołowy
  • II nagroda – „Do upadłego” forma: taniec zespołowy
  • III nagroda – „Dziecięce marzenia” forma: taniec zespołowy

Kategoria: stylizacja polskiego folkloru

  • III nagroda – „Marysia” forma: solo
  • II nagroda – „Słomiany zapał” forma: taniec zespołowy
  • III nagroda – „Starsza siostra” forma: taniec zespołowy

Nagroda Jury dla nauczyciela, którego praca i zaangażowanie w przygotowanie uczestników Festiwalu została najwyżej oceniona – Maria Kuśnierz-Michalak

Nagroda Jury dla nauczyciela, za najciekawszą choreografię i interpretację muzyki Karola Kurpińskiego, za układ „Starsza siostra” – Maria Kuśnierz-Michalak

Nagroda dla Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Łodzi – za najlepszą całościową prezentację szkolną podczas Festiwalu (statuetka i dyplom)

2016

Kategoria polskie tańce narodowe:

  • III nagroda – „Zaproszenie do tańca” forma: duet
  • I nagroda – „Wiejskie odgłosy” forma: taniec zespołowy
  • III nagroda – „Krakowskie tańcowanie” forma: taniec zespołowy

Kategoria: stylizacja polskiego folkloru

  • II nagroda – „Tańce pasterskie” forma: taniec zespołowy
  • II nagroda – „Od rozstania do powrotu” forma: taniec zespołowy

Wyróżnienie za wyraz sceniczny w prezentowanych układach – Fabian Olszyński, Mikołaj Spiżewski, Julia Luberacka, Natalia Cioch, Natalia Radtke

Nagroda Jury dla nauczyciela, którego praca i zaangażowanie w przygotowanie uczestników Festiwalu została najwyżej oceniona – Maria Kuśnierz-Michalak

Nagroda Jury dla nauczyciela, za najciekawszą choreografię i interpretację muzyki Wojciecha Kilara, za układ „Tańce pasterskie” – Maria Kuśnierz-Michalak

Wyróżnienie za popis techniczny w „Tańcach pasterskich” – Mariusz Fiedor, Kamil Kamerdyn, Kamil Luberacki, Szymon Wieczorek, Krystian Żarski

Wyróżnienie za wyraz sceniczny w krakowiaku – Mariusz Fiedor, Krzysztof Śmiałek

2015

Kategoria polskie tańce narodowe:

  • I nagroda – „Zaproszenie do tańca” forma: duet
  • III nagroda – „Oberek” forma: taniec zespołowy

Kategoria: stylizacja polskiego folkloru

  • I nagroda – „Tańcowały dwa Michały” forma: duet
  • II nagroda – „Kujawiak” forma: duet
  • II nagroda – „Maryś…” forma: taniec zespołowy

Nagroda specjalna Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. S. Hadyny – Aleksandra Pawlak, Mariusz Fiedor

Wyróżnienie za naturalność w interpretacji tańca – Natalia Augustyniak

Wyróżnienie za piękną prezentację sceniczną – Kasper Górczak

Nagroda Jury dla nauczyciela, którego praca i zaangażowanie w przygotowanie uczestników Festiwalu została najwyżej ocenionaMaria Kuśnierz-Michalak

Nagroda za choreografię „Maryś…” – w kategorii stylizacja polskiego folkloru tanecznego – Aleksandra Stanisławska

 


POLSKIE ELIMINACJE DO KONKURSU EUROWIZJI DLA MŁODYCH TANCERZY – „MŁODY TANCERZ ROKU” (konkurs  co dwa lata)

2019
II miejsce oraz nagroda Dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie –  Kasper Górczak  (kl. VII)

2017
II miejsce oraz nagroda Instytutu Muzyki i Tańca w Warszawie– Hanna Szychowicz (kl. VIII)

2015
finalista – Mariusz Morawski (kl. VII)