2022/2023

 

VII RUBINSTEIN PIANO FESTIVAL

W dniu 28 października nasi uczniowie zaprezentowali się podczas VII Rubinstein Piano Festival w pięknych wnętrzach Pałacu Poznańskich w Łodzi. 

Program naszego koncertu:
1. „Zniewolenie” fragment z baletu,
muzyka – Karol Szymanowski
choreografia i przygotowanie uczniów – Izabela Zawadzka
tańczą – Sylwia Bartoszewska, Maria Gejda, Julia Chmielińska, Amelia Czerwiak, Antonina Szeller, Sebastian Olczyk
2. „Elegia o Charkowie” (prawykonanie)
muzyka – Olena Shevchenko-Mikhalovska
choreografia i przygotowanie uczniów – Tomasz Moskal
wykonawcy – skrzypce – Nela Zaforemska, wiolonczela – Magdalena Maćczak, fortepian – Olena Shevchenko-Mikhalovska
tańczą – Julia Dorżynkiewicz, Kamila Lechowska, Weronika Juchimiuk, Mikołaj Spiżewski, Emil Tamborski, Remigiusz Zelmański
3. Fryderyk Chopin – „Mazurek B-dur” op. posth
choreografia i przygotowanie uczniów – Aleksandra Stanisławska
wykonanie – Maciej Zaforemski
tańczą – Olga Nowak, Hubert Radkiewicz.
 
Szanowni Państwo
Nauczyciele, Rodzice, Pracownicy administracji i obsługi
Pragniemy wszystkim Państwu podziękować za pomoc, zaangażowanie i za wszystkie działania, które przyczyniły się do realizacji prezentacji uczniów podczas VII Rubinstein Piano Festival w Pałacu Poznańskiego. Nauczycielom: pani Izabeli Zawadzkiej i panu Tomaszowi Moskalowi dziękujemy za wspaniałe choreografie i przygotowanie uczniów. Panu Maciejowi Zaforemskiemu i Olenie Shevchenko – Mikhalovskiej za wykonanie utworów muzycznych, które dopełniły i znacznie wzbogaciły prezentację uczniów. Rodzicom za pomoc w przewiezieniu kostiumów, podłogi i kwiaty. Pracownikom za wszystkie działania organizacyjne, przygotowanie kostiumów i pomoc techniczną. Zaangażowanie Nas wszystkich w dzisiejsze wydarzenie pokazało po raz kolejny, że działając wspólnie na rzecz społeczności szkolnej odnosimy sukcesy i jesteśmy w stanie „przenosić góry”.
Dziękujemy bardzo.
Drodzy Uczniowie
Jak zwykle byliście wspaniali, stanęliście na wysokości zadania. Pod okiem swoich nauczycieli przygotowaliście program, który zachwycił publiczność, a w szczególności panią Evę Rubinstein. Dziękujemy również naszym najmłodszym uczniom, którzy wręczali kwiaty.
Na koniec gratulujemy pani Olenie Shevchenko – Mikhalovskiej kompozycji „Elegii o Charkowie”, a paniom Neli Zaforemskiej i Magdalenie Maćczak dziękujemy bardzo za wsparcie i wzbogacenie prezentacji szkolnej wykonaniem tego utworu.
Dziękujemy,
Magdalena Sierakowska, Aleksandra Stanisławska, Aneta Olejnik

 


UDZIAŁ UCZNIÓW W SPEKTAKLU „CASANOVA” TEATRU WIELKIEGO W ŁODZI

W dniach 22 i 23 października w Teatrze Wielkim w Łodzi odbyła się premiera spektaklu „Casanova” w choreografii Graya Veredona. Chcemy pogratulować udziału w tym wyjątkowym przedstawieniu naszym uczniom: Alicji Hryciuk, Natalii Jagodzińskiej, Marynie Myrets, Sebastianowi Olczykowi, Jakubowi Siwińskiemu oraz Angelice Wolińskiej 👏 Kolejny spektakl „Casanova” już 25.10.2022 r. o godzinie 18:30!
📸 Fot. Joanna Miklaszewska
 
     
 
      
 
 

POKAZ BALETOWY W MANUFAKTURZE W ŁODZI – film i zdjęcia

 


POKAZ BALETOWY W MANUFAKTURZE W ŁODZI

12 października 2022 r.  w Manufakturze w Łodzi odbędzie się pokaz baletowy naszych uczniów organizowany wspólnie z Teatrem Wielkim w Łodzi.  W ramach pokazu przedstawimy m.in. układy taneczne, które pokazywane są w spektaklach Teatru Wielkiego w Łodzi, w których biorą udział nasi uczniowie. Pokażemy również układy, które przygotowane są dla uczniów przez naszych pedagogów tańca oraz autorskie choreografie naszych uczniów. Zaprezentujemy też najpiękniejsze kostiumy sceniczne uszyte w szkolnej pracowni krawieckiej.
Zapraszamy jutro, 12 października 2022 r. o godzinie 18:00, do Centrum Handlowego Manufaktura. Występ odbędzie się w rotundzie Manufaktury.
Pokaz przygotowany jest w ramach współpracy naszej szkoły z Teatrem Wielkim w Łodzi przy realizacji spektaklu „Casanova”, w którym będą mieli przyjemność wziąć udział nasi uczniowie. Premiera spektaklu już 22 października 2022 r.
Zapraszamy!
 
 

PRÓBY DO SPEKTAKLU „CASANOVA” W TEATRZE WIELKIM W ŁODZI

Już tradycyjnie w Teatrze Wielkim w Łodzi odbywają się Łódzkie Spotkania Baletowe – w tym roku jest to już XXVI edycja tego wydarzenia.
W ramach tegorocznych Łódzkich Spotkań Baletowych wystawiony zostanie spektakl „Casanova” w choreografii Graya Veredona, w którym będą mieli przyjemność wziąć udział uczniowie naszej szkoły z klasy VII i klasy VIII baletowej. Od września przygotowują się do tego podczas prób z artystami Teatru Wielkiego w Łodzi.
Prapremiera „Casanovy” już 22 października, a kolejne spektakle będą wystawiane 23 i 25 października. Serdecznie zapraszamy!
 
 

LEKCJE OTWARTE
W dniach 3-12 października w naszej szkole odbywały się lekcje otwarte, w których mogli uczestniczyć rodzice naszych uczniów. Uczniowie mogli zaprezentować przed najbliższymi jak wyglądają ich codzienne lekcje tańca klasycznego, współczesnego czy ludowego.

                


ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023
Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2022/2023 odbędzie się w dniu 1 września 2022 r. o godzinie 10:00. Po uroczystości uczniowie spotkają się w klasach ze swoimi wychowawcami.
Do zobaczenia!


WYKAZ PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2022/2023
Na stronie BIP szkoły został umieszczony wykaz podręczników obowiązujących w roku szkolnym 2022/2023. Wykaz można pobrać z tej strony.